Datça’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19-mayis-2016-14

 

19-mayis-2016-16

Ödül dağıtımının ardından topluca poz verildi.

19-mayis-2016-17

19 Mayıs konulu Şiir ve Kompozisyon yarışmasında ödül alan öğrencilere ödüllerini Garnizon Komutan V. Hava Kontrol İhbar Yarbay Hakan Uçar verdi.

19-mayis-2016-18

Masa tenisinde ve futbol turnuvasında ödül alanlara ödüllerini Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar verdi.

19-mayis-2016-19

Basketbol ve Voleybol Turnuvasında ödül alanlara ödüllerini Datça  Cumhuriyet Savcısı Volkan Çetinkaya verdi.

19-mayis-2016-20

Ödül töreninin ardından Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Aysun Akçay ve Şehit Ersoy Yorulmaz Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi beden eğitimi öğretmeni Selim Öztüfekçi yönetiminde hazırlanan ritm çalışması vardı. Arkadaşlarımız emek vermiş, öğrencilerimiz çalışmış, güzel bir şekilde oynadılar. Tabii geçmiş 19 Mayısları özlemedim desem yalan olur. Orada 19 Mayıs’ta Atamızın Samsun’a çıkışı ve büyük fekakarlıklarla verdiğimiz kurtuluş mücadelesi,   hareketlerle ve resim öğretmeni olarak hazırladığım tabloların, yazıların eşliğinde canlandırılırdı. Folklörümüzden örnekler verilir, gençlerimizin jimnastik hareketlerini izlerdik. Bütün Datça da Reşadiye Stadyumunu doldururdu.

19-mayis-2016-21

Program bitiminden sonra 19 Mayıs kutlamasını izleyen bir grup alanda neşeli bir hava estirdi, öğrenciler de tam buna katılmışken bu anlar fazla uzun sürmedi.

Böylece bir 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor bayramını daha yaşamış olduk. Benim için Atatürk demek ” tam bağımsızlık ” demektir. Kurtuluş savaşında yenilgiye uğrattığımız, emperyalist devletler, hala Atatürk adından, onun fikirlerinden ve Türk halkının ona karşı olan sevgi ve inancından korkmaktadırlar. Atatürk’e yapılan her saldırının ardında onlardan bir iz vardır. Bağımsız, bilimde ilerlemiş, ileri bir medeniyet seviyesine ulaşmış bir Türkiye’yi hiç bir zaman istememişlerdir. Ağır, aksak, kendilerine her zaman muhtaç bir Türkiye için çalışmışlardır ve çalışmaktadırlar. Bizim de tek umudumuz gençlerimizdir, onların iyi yetişmesi ve herşeyden önce kendilerini iyi yetiştirmeleri en büyük arzumuzdur, hepsine sağlık, mutluluk, başarılar diliyorum. Onlara imkan tanındığında neler yapabileceklerini bizlere defalarca gösterdiler.

datça 19 mayıs futbol turnuvası

19 Mayıs günü öğleden sonra Reşadiye Futbol Sahasında 19 Mayıs Futbol Turnuvası kapsamında maçlar vardı.

Datça Gençlergücü ile Karaköy Spor ve Kızlanspor ile Sındı Spor takımları karşılaştı. Karaköy Spor 2-1, Sındı Spor 3 – 2 maçı kazandı. 22 mayıs Pazar günü saat 15.00 te Kızlan spor ile Datça Gençlergücü üçüncülük maçını, saat 17.00 de Karaköy Spor ile Sındı Spor final oynayacaklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir