kiteboard yarışları

Datça Windsurf ve Kiteboard Yarışları Başladı

rüzgar sörfü yarışları

Yedi yıla yakın takip ettiğim bu yarışların ilk başlarında daha heyacan duyuyordum ve fotoğraf çekmemiz için çaba gösteriliyordu.  Bugün buraya gelip yine bu arkadaşlarla birlikte oluyorsam onları sevdiğim için, yıllar içinde onlar beni ben onları tanıdım, birbirimizi gördüğümüzde yakın bir arkadaşımı görmüşüm gibi heyacan duyduğum arkadaşlar var, görmeyince merakla soruyorum. Saygılı, sportmen kişiler, bu sporda birbirini incitmek, yarış sonrası kızgın olmak gibi şeyleri görmüyorum. Mavilerin içinde rüzgarın kanatları olup, uçarcasına yol alıyorlar.

datça sörf yarışları

Ailecek burada olanlar var, eşleriyle, çocuklarıyla, bazıları anne ve babalarıyla burada. Çocukları, eşleri yarışırken onlar da heyacanla yarışları izliyorlar. Sörfçüler ağır malzemeleri rüzgara karşın taşıyıp durdular. Bazen karaya çekiyorlar bazen denize koşuyorlar ama deniz ve yelken bir sevda onlar için.

pegasus kiteboard yarışları

İlk kez geçen yıl yaşama geçen Pegasus Kiteboard Ligi Datça ayağındaki yarışlara ilk gün 9 sporcu katıldı. Rüzgarlı havada geniş yelkenleri taşımak, denizde yol almak kolay olmuyor, bu sporlar yardımlaşmayı gerektiriyor, zor anlarında yarıştıkları arkadaşları yardımlarına koşuyor.

windsurf-2015-9

İlk gün hava bulutluydu, güneşin birkaç gün önceki sıcaklığını hissetmedik, rüzgarla kıyıya gelen dalgalar yarışmacılara az da olsa zorluk yaşattı. İlk Başlarda 16 knot’a kadar çıkan rüzgar zamanla 11 knot’a düştü, rüzgar bu hızda kalsaydı yarışlar devam edecekti, 8 Knot hıza düşünce ilk gün yarışlarına son verildi. Yarışlar uygun rüzgar olduğu taktirde 20 Haziran Cumartesi günü de devam edecek.

İLK GÜN WİNDSURF FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

DATÇA WİNDSURF İKİNCİ GÜN FOTOĞRAFLARI

 

 

Sayfalar: 1 2

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir