Datça Misafirlerini Bekliyor

 

dostlar otel

Web sayfamda hoşuma giden konaklama tesislerini de tanıtıyorum, son yıllarda tanıttıklarım oldukça güzel bahçelere, atmosfere sahip aile işletmeleri . Güzel ve iyi yapılan işlere herhangi bir maddi talepte bulunmadan  destek vermeye çalışıyorum. Tayyar arkadaşımın konaklama tesisi Dostlar Apart & Butik Otel’de yeni fotoğraflar çektim, sayfamı güncellemek açısından.

otel ayyıldız

Oradan öğrencim Hazar Tunç’un Ayyıldız Butik Otele geçtim, bahçe düzenlemesi hemen yapılabilen bir şey değil, zaman istiyor, bu sayfamı da güncellemek açısından bahçede fotoğraflar çekmem gerekiyordu. Bu kez Hazar başarmış, güzel bir peyzaj çalışması ve eklemeler yapmışlar. Bahçe turistik tesislerde gördüğüm kadarıyla oldukça önemli oluyor, insanları etkiliyor.

elit otel

Oradan Palamutbükü Elit Otele geçtik, işletmecisi Merve arkadaş Datça Detay sayfama mesaj atıp, sayfanızda yer almak istiyoruz diye yazmıştı. Tabii görmeden bir şey diyemiyorum, işletmecileriyle tanışıp otelin fiziki yapısını, imkanlarını görmem lazım. Ahşap bir köprüden geçerek içeriye girdik, son yıllarda pek çok genç arkadaş bu sektörde çalışıyor ve onları daha başarılı görüyorum. İnsanların ihtiyaçlarını anlayabiliyorlar, daha saygılı ve hoşgörülüler.

borada otel

Vakit bayağı ilerlemişti, Borada otele uğrayıp  Sevim hanımın çayını içmeden gitmek olmazdı. Borada Apart & Otel limanın hemen karşısında, hediyelik eşya satan tezgahlar buraya gelmiş. Güzel olmuş, arkadaşlar akşam için tezgahlarını hazırlamakla meşguldüler. Borada otelin bahçesi her zamanki gibi yemyeşil, sevim hanım bahçeye çok özen gösteriyor. Biz İngiliz eriği derdik, o türden erikler çokçaydı, birkaç tane yememize izin verildi, başkaları da tatsın denilerek. ( Tabii ben yine ne yapıp edip biraz topladım, bunda Akın ağbinin de payı var )

borada otelde çay molası

Ama çay ve kek işine gelince Sevim hanım bonkördü, sağolsun bizim için çay demledi, harıp unundan yapılmış keki afiyetle yedik. Burada konaklayanlar bu açıdan şanslı olacaklardır. Çay deyip geçmeyin, nasıl yapıyorsa bu çayı başka bir yerde içemezsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.