knidos'ta tarihi bir gün

Knidos’ta Unutulmayacak Güzel Bir Gün Yaşadık..

Akşam güneşi Küçük Tiyatro’ya düşmeye başladı, seyirciler yerlerini aldı, yüzlerce yıl sonra antik bir rüzgar esti.  herkes heyacanla orkestranın müziğini bekledi ve sopranonun sesi antik çağlardaki gibi tiyatroda yankılandı.

Müzikle birlikte izleyicilerin yüzlerindeki mutluluğu görebiliyorsunuz, bu anlara tanık olmanın heyacanı da bir başkaydı. Datça Detay arşivlerinde yerini alırken geçmişle, bugünü ve geleceği birleştiren bir köprü kuruluverdi.

Soprano Esen Demirci bir ara sahneyi arkadaşlarına bırakarak onları izledi, o anlar objektifime böyle yansıdı.

Muğla Büyükşehir Orkestrası konser bitiminde halkı selamlarken, büyük bir alkış aldılar. Bu arada Büyükşehir Belediyemiz her güzel etkinliğe destek veriyor, teşekkürler.

Muğla Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Ali Zağlı’ya Datça Kaymakamı Vehbi Bakır desteklerinden dolayı çini tabak hediye etti. Sonrasında toplu bir fotoğraf çektirildi.

Konser biter bitmez fotoğraf makinası olanlar Askeri limana doğru koşar adım gitti. Gün batımını kaçırmak üzereydik. Önce stoa’nın sütunlarının arasından göründü güneşi biraz parlaktı o anlar. Sonra askeri limana bakan yerlerden fotoğraflar çektik. Çok kısa bir süre hızlı davranmak gerekiyor.

Ziyaretçiler cep telefonlarıya selfie çekerek bu anı ölümsüzleştirdiler.

knidos'ta dolunay

Güneş bayar batmaz Akdeniz tarafına, büyük liman tarafına koştuk. Ay Aslanburnu taraflarında dolunay şeklinde parlıyordu. Bir tarafta bir prens diğer tarafta bir prenses vardı güzellikleri ile bizleri büyüleyen.

Limandan manzaralar çekerek etkinliğin sonuna geldik, güzel bir gündü emeği geçenlere, katkıda bulunanlara, gezmeye gelenlere çok teşekkürler. Herkesin katılımıyla bu güzellikler yaşandı.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir