Datça Kent Konseyi Voleybol Turnuvası Final Karşılaşması

3 Ocak 2013 tarihinde 13 takım ile başlayan Geleneksel Datça Kent Konseyi Voleybol Turnuvasında final maçı 23 Mart Cumartesi günü Veteranspor – Datbil arasında oynandı. Voleybol sporunun yaygınlaşması, halkın boş zamanlarında spor yapması, dostluk ve arkadaşlığın güçlendirilmesi amaçlanan turnuva Datça Kent Konseyi Gençlik ve Çalışma Grubundaki, Bayram Ali Baş, Ali İnan, İsmail Arabacı, Latife Yapıcı, Engin Solak, Aysun Darcan ve Özden Taşar tarafından yaşama geçirildi.

veteranspor-datbil-1

Maçtan önce maçın dostluk içinde celtinmence geçmesi dileğiyle iki takımın oyuncuları tokalaşırken. Bu maçlarda dikkatimi çeken öğe maçların centilmence, tam bir amatör ruhla oynanması oldu, seyircilerden de en ufak bir taşkınlık ve çirkin bir hareket görmedim. Bence bu turnuvanın en güzel yanı buydu, 6 yıldan bu yana uygulanan turnuvanın, veleybol sporunun sevilmesi, maçların dostça yapılması, izlenmesi açısından da önemli bir işlevi yerine getirdiği görülmekte.

veteranspor-datbil-2

Veteranspor takımı toplu halde, Ayaktakiler ;6 numara Mehmet Yetiş, 8 Numara Ali İnan, 9 numara Erdim Zeren, 12 Numara levent Tansal, 10 Numara İsmail Arabacı, Oturanlar ;5 Numara Rami Candemir, 3 Numara Zafer Anar, 4 Numara ( liber0) Aitilla Dalkıran, Menajer Engin Solak, 7 numara Özden Taşar

veteranspor-datbil-3

Datbil Takımı ayaktakiler; 13 numara Çağdaş Kazıl, 9 numara Aydın Şimşek, 7 numara Fırat Aydoğan, Oturanlar; 5 Ender Karslı, 12 numara Eren Topaloğlu, 8 numara Bahadır Taşar

veteranspor-datbil-4

Her iki takımın taraftarları takımları lehinde tezahürat yaptılar, fotoğrafta Dalbil seyircisi görülüyor.

veteranspor-datbil-5

Oldukça çekişmeli geçen final karşılaşmasında karşılıklı ataklarla iki takımda birbirini zorladı, Veteranspor tecrübesi ile ilk iki seti almayı başardı. Kıran kırana geçen 3. sette takımlar son ana kadar başbaşa gittiler, bu seti Datbil takımının alması ile maç daha zevkli, heyacanlı bir görünüm aldı. Son seti rahat alan  Veteranspor 2013 Datça Kent Konseyi Veleybol Turnuvası şampiyonu oldu.

veteranspor-datbil-6

Final karşılaşmasını İlçemiz Kaymakamı Hamdi Üncü, Belediye Başkanı Şener Tokcan, Garnizon Komutanı Vekili İsmail Ünver, Yüksek Okul Müdürü Dç.Dr. Yaşar ayrancı da izledi.

veteranspor-datbil-7

 

veteranspor-datbil-8

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir