Datça Doğasında – Bitmeyen Sevdam

Aynı zamanda bizim işaretimiz olan kuru ağacın arkasında pozlar veriyoruz. Buradan sonra orman yoluna gireceğiz.

Sık bitkilerin arasında fotoğraflar çektiriyoruz, buralarda hoş bir ışık var. Böyle bir doğada Mustafa ile ilk yürüyüşümüz, hocam sizin bu doğaya olan sevginiz olmasa bu zorluklar çekilmez diyor bir ara.

Orman yolunu geçerken arkadaşlarımın fotoğraf ve videolarını çekiyorum. Mutluyuz, doğanın verdiği bir huzur hepimizin yüzüne yansıyor.

doğaya bakış

Ormandan çıkıştaki tepede doğayı seyrediyoruz, teleobjektifle karşı dağları görüntülüyorum. Ekrem arkadaşımın hiç gidesi yok,  bir huzur kapladı içimi diyor. Kayaların üzerinde çıkmış ağaçlar doğanın gücünü, yaşama azmini gösteriyor bizlere.

Tepede fotoğraflar çektiriyoruz, karşıda vadiler, gelecek yıllarda belki de gideceğimiz yerler. Karaköy’e kadar bu şekilde denize dik inen dağların oluşturduğu derin vadiler arka arkaya  sıralanıyor. Sırlarla dolu bir doğa.

Kayaların arasından güzel yüzlerini gösteren çiçekler..( Sarıyıldız ve Moryıldız) Ülkemizde sınırlı bir alanda bulunan çiçekler.

3 thoughts on “Datça Doğasında – Bitmeyen Sevdam

 • 9 Mart 2017 tarihinde, saat 00:30
  Permalink

  COK GUZEL. BENDE DATCA HAYRANIYIM. HER SENE CALIFORNIA DAN GELIP TATILIMI DATCA DA KOLEJ LI ARKADASLARIMLA GECIRIYORUM….

  Yanıtla
 • 9 Mart 2017 tarihinde, saat 02:22
  Permalink

  Muzaffer hocam,emeğine sağlık.seninle tanışmış ve beraberce bir hafta datca da treking yapmak onuruna sahip olduğum için gurur duyuyorum.İnşanlah tekrar birlikte datca da veya başka bir yerde bir treking etkinliğinde daha beraber oluruz.ben yalova da hemen her hafta sonu bir treking etkinliğine katılıyorum.yalova bursa kocaeli iznik ,çanakkale bölgesinde de çok güzel treking parkurları var.Sizin gibi doğa severlerin sayesinde,gençlere doğayı sevdirmeleri,doğayı korumanın insanı koruma anlamına geleceğini anlatmak ,inandırmak mümkün olacaktır.Ne yazıkki likya yolunda yaptığım bir kaç parkur treking gezisinde , bu kadim ve tarihi ,değeri asla paha biçilemez cennet doğa köşelerinin insanlar tarafından acımasızca kirletildiğine şahit olarak üzülmekteyim.doğayı korumak,bir kültür ve eğitim meselesidir,asla polisiye tedbirlerle doğayı tam olarak koruyamazssınız.Bu nedenle siz ve sizin gibi doğa severleri ben şahsen gençlerimiz için röl model olarak görüyorum.başarılarınızın devamını diler,güzel paylaşımınız için teşekkür ederim.

  Yanıtla
 • 10 Mart 2017 tarihinde, saat 01:09
  Permalink

  Sizlerin büyük bir eforla zorlu derelerden,tepelerden geçip, dağlarda ormanlarda, elbette keyifle alarak yaptığınız gezi yazılarını böyle gecenin bir yarısı bile olsa bir solukta okuyuveriyorum. Ama biliyorum ki o geziler öyle kolay olmuyor.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.