Dağlar ve Badem çiçekleri

daglar-seslenince-33

Kayalıkları aşıp zirveye doğru yürürken yaşadığımız adrenalin dolu anların etkisi içimizde büyüleyici bir etki bırakmıştı. Saatlerce yürüseniz o birkaç saat içinde yaşadıklarınız en üstte duruyor. Hatıralarda derin bir yeri var, arkadaşımla paylaştıklarım, içimde yaşananlar… Biz bu dağları seviyoruz, başka bir gezegende gibiyiz. Karmakarışık bir dünyadan birkaç saatliğine de olsa uzaklaştığımız anlar. Bize yaşama gücü veren bu, günümüzün kirli dünyasında.

daglar-seslenince-34

Çalılık bitkilerin içinde kayalık patikaları izledik, geçen yıllarda buralardan geçmiştik.

daglar-seslenince-35

Önümüze çıkan geçit vermez bir makiliği aşmak için yüzlerce metrelik kayalık uçurumlara bakan bir yolu izledik. Zirveye yaklaşırken kayalıklardan baktığımız anlarda aşağıdaki derin vadiye inmek düşüncesi oluştu. Bunun için dimdik bir yamaçtan inmemiz lazımdı, sık bitki örtüsü buradan inebiliriz dedirtti bize.

daglar-seslenince-36

Yüksek dağların arasında ovaya doğru uzanan dar geçitler, birçok kez yoldan fotoğrafını çektiğim kayalıklar. Vadi geçit verir mi, vermez mi bilmiyorduk, bu konuda bir bilgimiz yoktu, biz tamam dedik mi yapıyoruz işte. Bu dağlarda daha çok yürüyeceğiz nasip olursa.

daglar-seslenince-38

Hava puslu da olsa görkemli bir manzara vardı karşımızda.

daglar-seslenince-37

Kırmalık bir yerden kendimizi bıraktık, yüzlerce metrelik dimdik bir yamaçtan ineceğiz, sandallarla kaplı sık bir bitki örtüsüne güveniyoruz. Bir zaman sonra önümüze aşılmaz bir uçurum, kayalık çıkarsa geri dönmemiz gerekecek, işin içinde böyle bir ihtimal de var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir