Dağlar ve Badem çiçekleri

daglar-seslenince-7

Küçük taşlarla kaplı yokuştan tırmanış başladı, birden dikleşen bir arazi, ritmi iyi ayarlamak gerekiyor, acelemiz yok, kuş seslerini dinleyerek, çam kokularını içimize çekerek yol aldığımız anlar. Soğuk bölgelerden kaçan birçok kuş buralarda.

daglar-seslenince-8

Rakamların, beklentilerin, umutların sonu yok, çıktığımız dağlar öyle binlerce yükseklikte olmayabilir ama yaşadıklarımızın heyacanı, geride kalan anılar, bizler için çok değerli ve anlamlı. Kendimizi özgür,  yalın, mutlu hissettiğimiz zamanlar, içinde bulunduğumuz güzelliklere, zorluklara saygı duyarak iki insanın bir kalpte buluştuğu öyküler bunlar. Fotoğraflara ve yazdıklarıma bakarken yaşadığımız heyacan, hissettiğimiz duygular ve rüzgarın serinliği sizlere kadar gelecektir diye düşünüyorum.

daglar-seslenince-9

Artık neredeyse bütün Betçe gözümüzün önünde uzanmakta. Yaka, Kumyer, Çeşmeköy Cumalı, Yazıköy, Palamutbükü. Güneş ve puslu hava nedeniyle bu kısmların fotoğrafını pek çekmedim. Arada bir olayı anlatmak amacıyla çekimler yaptım. Uygun bir havada buradan çok güzel manzara fotoğrafları çekilir. Yükseklerde manzaralar genelikle böyle puslu oluyor, belki de güzel havalarda yürüyüş yaptığımız içindir.

 

daglar-seslenince-11

Aaçaylarının kokusu etrafa yayılırken kayalıklara yaklaştık, o anda düşüncem mağara gibi görünen kovuklara ulaşabilecekmiyiz oldu.

daglar-seslenince-12

Buralarda manzaranın boyutları daha da büyüdü, sol tarafımızda Zeytincik arazileri de manzaranın içindeydi. Ormanlar, badem ve zeytinlerle kaplanan düzlükler, duvar gibi uzanan dağlar. Güneyden, kuzeyden dağlarla çevrili bir ova.

daglar-seslenince-13

Karşımıza çıkan kayalıkları geçmemiz gerekti, bir üstümüzde nasıl bir doğa olduğunu bu tırmanışlardan sonra görebiliyoruz. Kayalara tırmanmak yürümekten farklı bir etkinlik, dokunmak ta araya girince farklı bir etki oluyor. Vücudumuzun her tarafı çalışıyor, düşünmek, karar vermek te bunun içinde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir