bahar günlüğü

Bir Gün Kış, Bir Gün Bahar…

datca-mart-fotograflari-37

Yazı köyü geçtikten sonraki virajda durmuş fotoğraf çekiyordum yanımızdan hızla bisikletliler geçti, bayağı tehlikeli bir durumdu, son hızla, firensiz olarak viraja girem biskletliler o anda karşılarına çıkan araba ile zor  bir durumla karşılaştılar, biz de şaşkınlıkla izledik. Böyle güzel bir sporu yaparken dikkatli olmak gerekli. Sonra daha ilerideki bisikletli iki arkadaş vardı, kendilerini uyardık. Bu yollarda araba her zaman karşınıza çıkar diyerek gördüğümüz manzaradan söz ettik.

datca-mart-fotograflari-38

Biskletliler arka arkaya geçtilr, Orhaniye’den gelmişler, bir araba onları takip ediyordu sanırım. Palamutbükü’nden Knidos’a gelmişler. Datça bisiklet sporları için çok uygun parkurlara sahip ama bazı zamanlar ve bazı hallerde bilgi sahibi olmak gerekir. Pazar günleri güzel havalarda Datça’nın bir çok yerinde piknik yapılır, yenilir içilir, akşama doğru özellikle arabalar yollarda çoğalır.

datca-mart-fotograflari-39

Bağlarözü koyu Knidos’a 4-5 km kala Akdeniz tarafında bir koy, planlarda buraya marina yapılması ile gündemde. Bu doğal manzaraları bir daha göremeyebiliriz. Zaten Datça’yı gezerken, fotoğraf çekerken bu aklıma hep geliyor, bir zaman sonra buraları böyle göremeyeceğiz düşüncesi, tadını çıkarmaya çalışıyoruz o anların.

datca-mart-fotograflari-40

Keçiler araziye dağılmış yayılıyorlardı.

datca-mart-fotograflari-41

Güneşin tadını çıkaran yavrular, güneş bütün canlıları mutlu ediyor bugün.

datca-mart-fotograflari-42

Her yer sular altında, bataklık olmuş, okaliptus ağaçları var bu kısımda, bataklıkları kurutmak için dikilirler birçok yerde.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir