kargı tepelerinde bisiklet gezisi

Bir Garip Bisiklet Gezisi

 

kargı tepelerinde bisiklet gezisi

Çok güzel fotoğraflar çekmiş, ellerine sağlık. Bu güzelliklerin içinde çekilen bir cefa var ama o acılar kısa bir zaman içinde unutulacak fotoğraflara baktığımızda bu güzel anları göreceğiz. Doğada yaşadığımız sıkıntılar bizi üzmüyor, yıldırmıyor da. Güzelliğe ulaşmak bazen böyle olabiliyor. Nimetlerin ve bu güzel doğanın kıymetini daha iyi anlıyabiliyoruz. Bu güzel kentten nemalanıp ona kötülük edenler de var, aldıkları çok ama verdikleri yok, bir de öyleleri var. Sinsi bir kanser gibi her gün elimizden kayıp giden güzellikler var, zeytinlikler, bademlikler bir bir yok oluyor. Bir yerin geçmişini bilip geleceğini de görmek ürkütücü. Birçok kişi kör ve sağırları oynuyor, Datçamız yok oluyor, görmek için dağlara mı çıkmalı.

kargı'yı tepelerden seyretmek

 

Ekim ayında Kargı koyu’na demirlemiş tekneler vardı, mavi yolculuk tekneleri. Rüzgarlı havalarda burası iyi bir sığınaktır.

 

Koya doğru inerken fotoğraf çekmeyi ihmal etmedik, görüş açısı çok iyiydi. Bir ara bisikletin etkisiyle dengemi kaybedip bir çalının içine yuvarlandım, kontrollü tabii ama şortum bir daha toplum içinde kullanılmayacak durumdaydı. Sanki köpek saldırısına uğramışım gibi.

 

Yola iner inmez sağolsun Ekrem arkadaşım su almaya gitti, koyda yüzenler, sahilde uzananlar vardı. Ayakkabılarımı çıkarıp dizime kadar suya girdim, bacaklarım yara bere içindeydi, tuzlu su iyi gelir diye düşündüm. Önce bir cayır cayır yanma oldu, 10 dakika sonra ne ağrı kaldı ne sızı.

kargı koyu

 

Mevsime göre Kargı koyu oldukça kalabalıktı, Kargı yokuşunda yürümek zorunda kaldım, vites ayarlarımda bazı eksiklikler var ayrıca daha o kondisyonda değilim. Ekrem arkadaşım için bu sorun değil. Yol kenarında sıralanan zakkumlar var, aşağıya kadar devam ediyor, iki tekerlekli bir demir yığını bu bitkilerin üzerinde uzanıyordu. Kısa bir zaman önce kaybettiğimiz Nuri Akkoyun’un bunları diktiğini hatırlıyorum. Emeğe, anılara, güzelliklere saygımız yok.

 

Arkadaşımın çektiği fotoğraflardan..Bir günlük aradan sonra tekrar yollardayım, bakalım kısmette ne var..

Sayfalar: 1 2

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir