Doğadaki Cennet – Balıkaşıran Koylarında Yürüyüş

Yürüyüşümüz Balıkaşıran’ın batı tarafındaki koylarda devam etti, Karia yolunu takip ederek Çatı koyuna doğru yürüdük. Birbirinden güzel patika yollardan, her biri bir cenneti andıran koylara doğru.

balıkaşıran koyları

Yolumuz üzerinde buna benzer pek çok manzara vardı.Yağmurlu, soğuk havaların ardından bugün güzel bir hava vardı. Ertesi gün bu hava yok oldu, oldukça soğuk bir havada yeni yılı karşıladık.

Birbiri ardına aştığımız koylardan sonra gördüğümüz teknelerden Çatı koyuna geldiğimizi anlıyoruz. Koya demirlemiş çok sayıda tekne vardı, büyük bir kısmı balıkçı teknesiydi.

Bugüne kadar birçok kez Çatı koyuna geldim ama bu kadar tekneyi ve insanı ilk kez görüyorum. Kadınlı, erkekli balıkçılar hazırlıklarını tamamlıyorlardı. Su tulumbaşının başında suyunu dolduran bir kişinin etrafında gezen pek çok tavuk vardı. Bu mevsimde burada canlı bir yaşam olduğu belli oluyordu.

aralık'ta çatı koyu

Manzara çok güzeldi, herşeyden önce sararmış yaprakları ile günlük ağaçlarının büyüleyici bir görüntüsü vardı.

Çatı koyundan yürüyüşümüze devam ettik, bu arada bu gezimizi olduğu gibi videoya aldım, kurgusunu yaparak Muzaffer Özgen Youtube kanalıma yükledim, bu sayfamıın sonunda izleyebileceksiniz. Bir terapi videosu gibi, cennet koylarda yaptığımız yürüyüşü daha iyi görebileceksiniz. Sıkıldığınızda, moraliniz bozulduğunda açın izleyin bir şeyiniz kalmayacak, yeni yıl hediyem arkadaşlarıma.

 

Çatı’dan çıkarken sararmış yapraklar, ve ağaçlara düşen ışık çok güzeldi. Büyüleyici bir görüntüydü. Bu kısımda Çatı’da barınanlara ait çadırlar vardı.

2 thoughts on “Doğadaki Cennet – Balıkaşıran Koylarında Yürüyüş

 • 2 Ocak 2017 tarihinde, saat 09:17
  Permalink

  kovalıca yangın kulesinden sonra soğuksu yönüne giderken sağda aşağıda denize doğrı uzaktan kuru dere yatağına benzer ge genişçe bir düzlük görülür,oraya küçük çakaldan araba ile gidilebilir mi,araba niva….

  Yanıtla
  • 2 Ocak 2017 tarihinde, saat 14:30
   Permalink

   Eksera deresinden bahsediyorsunuz sanırım, yürüyerek gidilebilinir.

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir