kargı koyu

Aralık Ayında Datça’da Yazdan Kalma Bir Gün

8 aralık cuma günü Datçamızda yazdan kalma bir gün yaşandı, sabah televizyonu açar açmaz duyduğum Datça’da deprem oldu haberinden sonra güneşli, sakin bir havayla güne başlamak güzeldi. Deprem meselesine gelince böyle haberlerden sonra yakınlarımız merakla bizi arıyor sağolsunlar, sıkça yaşanan bir durum bunun gibi birçoğunu çeşitli sebeplerle fakedemiyoruz. Tabii bu depremin merkez üssünün Datça olması önemliydi.

Deniz sakin, hava oldukça sıcaktı, bir yelkenlinin süzülüşünü, boş yere rüzgarı bekleyişini izledim.

İki gün süren rüzgarlı soğuk havanın ardından bu denli sıcak bir havanın olması birçok kişinin denize akın etmesine sebep oldu. Pırıl pırıl sulara atlayarak kulaç attılar,  Ekrem arkadaşım da yüzenler arasındaydı, su sıcaklığının oldukça iyi olduğunu söylediler.

datça'da bir yelkenli

Güzel havayı değerlendirenler arasında piknik yapanlar, balık tutanlar, cafelerde arkadaşlarıyla sohbet edenler vardı.

 

Kargı koyundan manzaralar görülüyor. Hayvanlar da havanın güzel olmasını sevinçle karşılayanlardan.

 

Doğada yürümek için hava çok uygundu, Kargı’nın güneydoğu tepelerine çıkarak bu eşsiz manzarayı izledik, fotoğraflar çektik. Şimdiye dek bu kısımdan koyun fotoğrafını çekmek nasip olmamıştı.

 

Yeşilin, mavinin her tonunun olduğu manzaralar. Her geçen gün bir önceki yıllarda çektiğimiz görüntüleri aradığımız bir süreç yaşanıyor. Umarım gelecek kuşaklara da bir şeyler kalır.

Bu güzel günü güneşlenerek, doğada yürüyerek değerlendirdik, kimileri sahilde oturdu, çayını yudumladı, kimileri balık tuttu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir