Akdeniz’den Ege’ye 20. Buluşma

Etkinliğin Katıyalı kısmı piknik ve eğlencelerle geçiyor, her yıl birçok esnaf, üretici, ev kadını burada tezgahlarını açarak ürünlerini sergiler, yiyecekler müşterilerini bekler, evlerine bir katkıda bulunurlar. Tabii hava şartlarının böyle olması onları da etkiledi ama yüzler neşeliydi, ürünlerini alacak kişiler yine de vardı. Kaymakam ve Belediye Başkanının onları ziyaret etmesinden mutluydular.

Datça basını piknik yapanları ziyaret ederek röportajlar yaptı.

Datça Haber yöneticisi ve TRT Datça temsilcisi Sebiha Aslan Daçev başkanı Hüzeyin Tüzün ile röportaj yaparken.

Altın otu bitkisinden yaptığı taçla Cemre hepimizin ilgi odağı oldu. ”  Merhabalar ben Cemre, burda yaşıyorum. İsmim Cemre’nin anlamı toprağa, suya ve de havaya düşüyor. Ben sonuncu cemreyim ben denize düşüyorum, yani suya. ” derken çok hoştu, sağlıklı, mutlu bir yaşam diliyorum.

Geçmiş yıllarda çocuklar için çuval geçirme, yumurta taşıma, sandalye kapma gibi oyunlar olurdu, bugün çocuklar arkadaşlarıyla oynadılar. Horonlar oynandı, halaylar çekildi,

Sakin, güzel bir gün yaşadık, bu da değişik geldi diğer yıllara göre. Yolda gidip gelirken toz yoktu, sulama işini yağmur yapmıştı, çok araba olmaması rahat gidip geldim. Gereme’de gelirken gördüğüm çiçekler vardı, duramamıştım, dönerken durdum. pamuklan sanmıştım ama bilmediğim sarmaşık çiçeklerine benzer değişik bir bitki vardı, daha önce gördüğümü de hatırlamıyorum. Bu etkinliği tam anlamıyla değerlendiremiyoruz, umarım gelecek yıllarda kış yüzme gibi o da birçok doğaseveri buraya çeker.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir