Akdeniz’den Ege’ye 20. Buluşma

Sular doldurulduktan sonra Davul – Zurna eşliğinde Kumluk Yolu üzerinden yürüyüşe geçildi.

20. akdeniz'den ege'ye dostluk ve doğa yürüyüşü

Sevgi Yolu’na girişte kısa konuşmalar oldu, hava durumu pek iyi değildi, sahil kısmında sert bir rüzgar esmekteydi. Buxerolles’ten gelen grup yürümek istiyordu, durum açıklanarak diğer kişilerle birlikte Çek – Çeklere binmeleri sağlandı, Kızlan’dan yürümeleri önerildi. Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar ” Akdeniz’den Ege’ye Dostluk ve Doğa Yürüyüşü’nün bu yıl 20.sini gerçekleştiriyoruz. Yıllar ne çabuk geçti. Bundan sonraki yıllarda da bu yürüyüşlere devam ederiz. Bu yürüyüşü başlatan rahmetli avukat Turgay Sönmez ağabeyimizi rahmetle anıyorum. Bugün Datça’da hava şartları kötü, bizi bir şansızlık yakaladı, en kötü günümüz böyle olsun diyorum. Gelecekte daha güzel günlerde Akdeniz’le Ege’nin sularını buluşturmak dileğiyle bütün katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum ” dedi.

Ben de arabama binip Kızlan Katıyalı’ya doğru yola çıktım, Gereme’yi geçtikten sonra yürüyen gençleri görünce durdum, yağmur bayağı yağıyordu, onların pek umurlarında değildi. Uşak Üniversitesi öğrencileri sörf yapmak için Datçamıza gelmişler, gençlik dedim onları yağmurun altında böyle görünce. Katıyalı’ya yaklaşırken yol kenarındaki gelinciklerle deniz manzarası çok güzeldi.

Katıyalı piknik alanında geçmiş yıllardaki gibi kalabalık yoktu ama piknik için gelenler de az değildi. Daha sonraları yağmur durdu gelenler artmaya başladı. Güzel bir hava vardı burada, bu kısım rüzgarlardan etkilenmiyor, geçmiş yıllarda çok sıcak havalarda bu etkinliği kutlardık. Serin hava iyi oldu. Saat 13.00’te suların Ege’ye boşaltılması vardı, yürüyen arkadaşlar ve daha sonra kaymakam ve belediye başkanı da geldi. Kaymakam Mesut Çoban ve Belediye Başkanı Gürsel Uçar piknik yapanları ziyaret ederek onlarla sohbet ettiler, güzel görüntülerdi. Datçamız bu bakımdan oldukça şanslı.

Ve Akdeniz’den doldurulan suların Ege’ye boşaltılması, iki sevgilinin kavuşması gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir