9. Datça Kış Yüzme Maratonuna Katılım Büyük Oldu.

Bu yıl 9. su gerçekleştirilen Datça Kış Yüzme Maratonuna ilgi hem katılımcı hem de seyirci olarak büyük oldu. Günler öncesinden yağmurlu geçeceği bilinen Kış Yüzme Maratonu boyunca yağmur eksik olmadı. Şemşiyelerin gölgesinde fotoğraflar çektik, maratonu izledik.

kis-yuzme-maratonu-2

Denizde ve karada Maratonun aksamadan yaşanması için tüm hazırlıklar tamamdı, hava durumu nedeniyle Kumluk Plajında saat 12.00 başlaması beklenen Maratonun başlama saati 13.00 e alındı, uzun mesafede ( 5000. m ) güzergah değiştirildi.

kis-yuzme-maratonu-9

Yağmur zaman zaman hızlandı, bazen güneş açtı ama uzun sürmedi, yağmur boyunca kapalı mekanda adım atacak yer yoktu, gazeteciler istedikleri röportajları bu kalabalıkta yapamadılar, fotoğraf çekmek te öyle kolay değildi.

kis-yuzme-maratonu-6

Dışarıda şemşiyelerin gösterisi vardı, bazen ben de şemşiyemin altında ilginç bulduğum görüntüleri yakalamaya çalıştım.

kis-yuzme-maratonu-5

Davul zurna ekibi her yıl olduğu gibi etkinlik boyunca coşturucu müzikler çaldı.

kis-yuzme-maratonu-10

Güneş çıkar gibi olunca kalabalıkların dışarıya çıkması istendi, bu anlarda yüzücülere kurallar ve parkurla ilgili teknik bilgiler verildi.

kis-yuzme-maratonu-7

9. Datça Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu’ nun teması bu yıl kadınlara uygulanan şiddete karşı tepkimizi göstermek amacıyla “Kadına Şiddete Hayır” olarak belirlendi, yarışma boyunca bu tema ile ilgili pankartlara sıkça rastladık.

Sayfalar: 1 2 3 4 5 6

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir