28 Temmuz Eski Datça’da Bir Öğleden Sonra

28-temmuz-eski-datca-2

28 temmuz Pazar öğleden sonra Eski Datça mahallesine gittim, orada fotoğraf çekerken dinleniyorum, sihirli bir ışık alıp beni götürüyor. Önce Nil Cafe’ye uğradım, şimdiye dek hazırladığım Turizm sayfalarına Eski Datça’yla ilgili pek birşey koyamadım, o gün bu konuda da biraz çalışma yapmak niyetindeydim. Mine ve Özlem hanımlar ana kız içeride çalışıyorlardı. Mine hanım fotoğraf makinamı görünce hangi gazetedensiniz dedi hemen, Özlem arkadaşım o an gülümsedi, buralarda sık sık karşılaşıyoruz, sayfalarımda onlar da var.

Nil cafe'de ev yapımı börekler

Neler yapıyorsunuz, yaptığınız şeyleri görmek istiyorum diye takıldım, fırında yeni pişmiş, börekler, pastalar hemen önüme geldi. Görünüşleri çok güzeldi, tatlarının da öyle olduğuna eminim.

eski datça nil cafe'de

Mine hanımın müşteriler için hazırladığı limotanın fotoğrafını çektim, o sırada benim de fotoğrafımı çekenler vardı, Özlem arkadaş makinesiyle fotoğrafımı çekiyordu.

28-temmuz-eski-datca-37

Güzel bir mekan oturduk sohbet ettik, ben işime odaklanınca farklı bir dünyanın kapılarından giriyorum, kendi evimde gibi rahatım ama aslında normal yaşamda sıkılgan bir yapım vardır. O sırada pencereden dışarısı çok hoş görünüyordu, bir bayan arkadaş o pencerenin içinde objektifime takıldı güzel bir fotoğraf ortaya çıktı. Ön tarafta saksılar içinde çiçekler, arkada eski duvarlara vuran akşam güneşi, bir tablonun parçası gibiydi herşey.

28-temmuz-eski-datca-38

Nil Cafe’de İki pencere arasındaki bu oturma yeri benim hoşuma gider hep, eski evlerdeki gibi bir atmosfer, hoş bir ışık girer içeriye, pencerelerden sokağın her iki tarafını görebiliyorsun.

28-temmuz-eski-datca-5

Bir ara biraz önce fotoğrafını çektiğim arkadaş ( aslında ismini söylemişti ama not etmemişim) o da içeriye girerek benim fotoğraf çektiğim yerden fotoğraf çekmeye başladı. Fotoğraf makinamı kendisine vererek fotoğrafımı çekmesini rica ettim, o tabloda ben de yer almış oldum. Özlem hanım tabelaya günün menüsünü yazarken, eşi Levent bey de masaları düzelterek yardımcı oluyor.

28-temmuz-eski-datca-6

Gelenler gidenler, fotoğraf çektirenler, çekenler, burası bir stüdyo gibi. Mustafa arkadaşım da bu arada objektifime takılanlardan.

Sayfalar: 1 2 3 4 5

Bir yorum

  1. Datca’nin en mutlu,sicak,temiz,lezzetli kafesinden harika bir esinti geldi taa buraya,Sidney’e!
    Tesekkurler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir