2. datça kitap günleri

2. Datça Kitap Günleri İçin Geri Sayım Başladı

DATÇA’NIN KİTAPLA BULUŞMASI 19 TEMMUZ’DA BAŞLIYOR
Datça Belediyesi tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan Kitap Günleri için geri sayım başladı. 19-26 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek olan Kitap Günleri’ne 30 yayınevinin yanı sıra çok sayıda yazar ve şair katılacak.

2. Datça Kitap Günleri, 19 Temmuz’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlıyor. Datça Belediyesi tarafından ilk kez geçtiğimiz yıl düzenlenen ve büyük ilgi gören Kitap Günleri bu yıl da çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak. 26 Temmuz tarihine kadar Türkiye’nin önemli 38 yayınevinin katılımıyla sürecek olan Kitap Günleri kapsamında düzenlenecek imza günleri ve söyleşiler ile edebiyatseverler sevilen yazar ve şairlerle buluşma şansı yakalayacak. Aralarında Şükrü Erbaş, Cezmi Ersöz, Bülent Ortaçgil, Mahmut Çınar, Aydın Şimşek ve Murat Hiçyılmaz gibi isimlerin bulunduğu çok sayıda yazar ve şairin katılacağı 2. Datça Kitap Günleri, 10 gün boyunca 10.00-22.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
Katılımcı Yayınevleri
Doğan Kitap, Yapı Kredi Yayınları, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, Kırmızı Kedi, İnkılap Yayınevi, İthaki Yayınları, Can Yayınları, AZ Kitap, Dolcevita, Martı Yayın Grubu, Dafina, Romans, Siyah Beyaz, Yeni İnsan Yayınevi, April, Sırtlan, Tefrika Yayınları, Karakarga, Beyaz Balina, Koridor Yayıncılık, Maya Kitap, Deniz Poster, Paloma, Domingo, Destek Yayınları, Kolektif, Pegasus Yayınları, Eksik Parça, Alfa Yayınları, İleri Yayınları, Destek Yayınları, Domingo, Tuna Yayınları, Gerekli Şeyler, Sel-Say Yayıncılık, Kanguru Yayınları, Çizmeli Kedi, Mavi Çatı Yayınları.İmza Günleri Programı
Musa Dinç-19-20-21 Temmuz Saat: 20.00
Cezmi Ersöz-20-21 Temmuz Saat: 20.00
Murat Hiçyılmaz-20 Temmuz Saat: 20.00
Hatice Altunay-23-24 Temmuz Saat: 20.00
Bülent Ortaçgil-Mahmut Çınar-25 Temmuz Saat: 20.00
Şükrü Erbaş-26 Temmuz Saat: 20.00
İbrahim Özbay- 26 Temmuz Saat: 20.00
Ahmet Hür-26 Temmuz Saat: 20.00
Aydın Şimşek-19-26 Temmuz arası her gün Saat: 20.00
Uğur Tuna-19-26 Temmuz arası her gün Saat: 20.00

Diğer Bir Etkinlik,

mimari çalışma

Datça Belediyesi ve Milli Eğitim Bakanlığı desteğinde Bilgi Üniversitesi ve Teget Mimarlık işbirliği ile bir yaz okulu yapılıyor. Hızırşah Kültür Evi’nde iki haftalık yoğun bir çalışma, İstanbul’da yapılacak 1 haftalık bir final ile sonuçlandırılacak. Datça yarımadası peyzajı ve yarımadadaki okul yapılarına yapılacak işlikleri konu alan çalışmaların sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı ve Datça Belediyesi ile paylaşılacaktır.

 

Haber ve Fotoğraf : Datça Belediyesi Basın Yayın/Sosyal Medya/Bilgi İşlem Bürosu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir