10 Mayıs Anneler Günü Etkinlikleri

10 Mayıs Anneler Günü Tüm yurtta çeşitli etkiliklerle kutlanırken Datçamızda da anneleri mutlu edecek etkinlikler düzenlendi. Satırlarıma başlarken tüm annelerimize çocuklarıyla, sevdikleriyle sağlıklı, mutlu yıllar dilerim. 10 Mayıs günü katıldığım etkinlikleri fotoğraflarla sizlere özetlemek istiyorum.

Ülkemizde 10- 16 mayıs tarihleri Engelliler haftası olarak kutlanıyor. Engelliler haftası nedeniyle Datça Belediyesinin 5. kez gerçekleştirdiği ” Özel İnsanlar Pikniği ” Kentpark’ta yapıldı. Engelli kardeşlerimiz için düzenlenen bu piknik Anneler gününe denk getirilerek, etkinliğe katılan engelli arkadaşlarımızın annelerinin ve etkinliğe gelerek onlara destek olan annelerin anneler günü de kutlanmış oluyor. Özel sorunları olan bu kardeşlerimizin annesi olmak kolay değil, yaşadıklarını, karşılaştıkları güçlükleri onlar biliyor ve anneler gününde kutlanmayı, mutlu edilmeyi çokça hak ediyorlar. Datça Belediyesine, çalışanlarına, bu anlamlı etkinliğe katkıları olanlara, buraya gelerek destek verenlere teşekkür ediyorum, onlar bu etkinliği bu denli içten bir şekilde sahiplenmeselerdi bu duygu dolu güzellikler yıllardan bu yana yaşanamazdı.

anneler-gunu-etkinlikleri-1

Datça Belediyesi’nden birçok arkadaş etkinliğin en güzel şekilde yaşanması için seferber oldu. Halkla İlişkiler Müdürü Özlem Caner,  Meclis Üyesi İnci Bilgin, Basın Yayın Bilgi İşlem sorumlusu Osman Akın, misafirleri kapıda karşılayarak hoş geldiniz dediler. Garnizon Komutanı Erdal Maviş ve eşi Duygu Maviş misafirleri ziyaret ederek onları mutlu ettiler. Basından Esmeri Alev Ekebaş fotoğraf makinasıyla bolca fotoğraf çekti.

anneler-gunu-etkinlikleri-2

Daha ismini sayamayacağım birçok kişi bu etkinlik için canla başla, gönülden çalıştılar. Belediye Meclis üyeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Uçar da oradaydılar.

anneler-gunu-etkinlikleri-3

Özlem Caner ve diğer arkadaşlar masaları tek tek dolaşarak misafirleriyle ilgilendiler. Datça Belediyesinin temin ettiği araçla Datça’nın birçok yerinden etkinliğe katılan Engelli arkadaşlar aileleriyle gelmişlerdi. Özel durumları nedeniyle bugün buraya gelemeyenler de vardı.

anneler-gunu-etkinlikleri-4

Öğlen yemeği olarak Köfte ekmek ve meyva suyu ikram edildi. yelken büfeden içecekler etkinlik boyunca servis edildi.

anneler-gunu-etkinlikleri-5

Engelli aradaşlarımızla birlikte gelen ailleri, komşuları, arkadaşları onları mutlu görmek  için yanlarındaydılar. Onlarla birlikte olmak için gelen genç arkadaşlarımıza da ne mutlu, yaşıtlarıyla olmak özel insanları sevindirdi.

anneler-gunu-etkinlikleri-6

İnci Bilgin, Özlem Caner annelerin anneler gününü kutlayarak karanfiller verdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir